Članice: Naše igralke navdušile s prikazano igro na prijateljskem turnirju v Vrtojbi pri Novi Gorici

objavljeno: 22. sep. 2013 23:05 avtor: Športno društvo Extrem
V soboto, 21. 9. 2013, je na asfaltnem igrišču pri osnovni šoli v Vrtojbi pri Novi Gorici potekal prijateljski turnir v futsalu za članice. Za naše članice je bil to šele drugi turnir, katerega so se udeležile in se prikazale v zelo dobri luči. Opažen je bil velik napredek v znanju in borbenosti, morda manjka le še malo uigranosti, ki jo bodo pridobile prav s tekmami v prihodnje. Na turnirju je nastopilo 5 ekip. Naša ekipa je bila edina bolj od daleč, saj so preostale ekipe vse prihajale iz primorskega dela Slovenije. Vsaka ekipa je igrala z vsako, tako da je vsaka ekipa igrala 4 tekme. Skupno so si obiskovalci tako lahko ogledali kar 10 zanimivih tekem. V prvi tekmi so naše s kančkom smole morale priznati zmago izkušenim Tolminkam. Ves čas so naše dobro napadale in se branile nevarnostim nasprotnic. Naše igralke so si priigrale številne priložnosti, a žoga ni hotela v mrežo. Po čudni situaciji pa je Tolminkam uspelo, da je žoga končala v naši mreži in nas tako premagale z 1:0. V drugi tekmi so naše z enakim končnim rezultatom 1:0 premagale ekipo ŽNK Gorjansko. V tretji tekmi so naše morale priznati poraz 3:0 proti zares odlični ekipi iz Ilirske Bistrice, ki so bile na koncu tudi zmagovalke turnirja. V četrti tekmi pa je našim za las zmanjkalo in se je tekma končala z neodločenim izidom 1:1. Nasprotnice so po odličnem strelu iz prostega strela najprej povedle. Naših to ni zmotilo in so silovito napadale, kar se je v drugem polčasu obrestovalo z zadetkom. Morda je bila pri tej tekmi tudi napaka sodnika, saj je po našem merjenju časa kar za nekaj minut skrajšal tekmo in bi se tako lahko tekma na koncu tudi drugače končala, saj je po silovitem napadanju naše ekipe dišalo po zmagovitem golu, ki ga pa nismo videli in se je tekma prej končala. Organizatorji so turnir dobro organizirali. Vsako ekipo so med turnirjem oskrbovali z vodo, na koncu turnirja se je vsaka ekipa okrepčala tudi s hrano. Edino, kar je nas je morda zmotilo, je bilo časovno zamujanje, saj se je zamaknil že začetek turnirja in zamuda se je povečevala tudi iz tekme v tekmo, kar je bil morda tudi razlog, da so se zadnje tekme časovno skrajšale, na kar nas pa niso opozorili. Za ženskim turnirjem se je nadaljeval še moški turnir, ki je imel začetek že kar precej zamaknjen.

Končni vrstni red turnirja:
1. ŽNK ILIRSKA BISTRICA
2. ŽNK TOLMIN