DOMOV‎ > ‎Obvestila‎ > ‎

Članska ekipa Fragmat Extrema je gostovala v Gračanici v Bosni in Hercegovini, kjer je odigrala dve prijateljski tekmi

objavljeno: 24. dec. 2012 10:48 avtor: Športno društvo Extrem   [ posodobljeno 24. dec. 2012 11:00 ]
Članska ekipa Fragmat Extrem je odpotovala v severovzhodno Bosno in Hercegovino v kraj Gračanica, z namenom pridobivanja novih izkušenj, saj je tam odigrala dve prijateljski tekmi. Drugi namen potovanja pa je bil dopust, na katerem so se igralci nekoliko sprostili po napornem jesenskem delu tekmovanja v 2. SFL. Tja ni potovala cela ekipa, saj so med drugimi manjkali tudi Kordiš, Gregorič in Zakrajšek. Od prisotnih pa zaradi poškodb niso zaigrali še Čampa, Matelič in Okić. Kljub temu, da je bila ekipa Fragmat Extrema kar precej okrnjena, pa je bilo prikazano lepo znanje futsala z veliko domiselnimi in atraktivnimi potezami. Gledalci, ki jih sicer ni bilo ravno veliko so lahko bili zadovoljni nad prikazanim.

Za Extremovce to ni bil prvi obisk Gračanice, saj so tam bili tudi že pred 3 leti, ko so se udeležili turnirja in takrat osvojili 3. mesto.

Obe tekmi sta se igrali v športni dvorani v Gračanici. Prvo tekmo so v soboto, 22.12. ob 17.00 igrali s tamkajšnjo nogometno ekipo FK Škahovica, ki igra v 3. bosanski nogometni ligi in zmagali s 3:9. Strelsko se je najbolje odrezal Jaka Debeljak, ki je zabil kar 5 golov.

Druga tekma se je igrala dan kasneje, v nedeljo 23. 12. 2012 prav tako ob 17.00. Že po obisku gledalcev, ki jih je bilo precej več kot na prvi tekmi, se je videlo, da se obeta ogled izjemno zanimive tekme, saj je ekipi Fragmat Extrema stala nasproti izjemno renomirana futsal ekipa MNK Kaskada, ki igra v 1. bosanski futsal ligi. Omenjeni klub je v svoji zgodovini osvojil kar 5 naslovov državnih prvakov v futsalu Bosne in Hercegovine, v mednarodnih tekmovanjih pa se lahko pohvalijo s 6. mestom evropskega futsal pokala. Tekmo je veliko bolje začela gostujoča ekipa Fragmat Extrem, ki je zapretila s številnimi priložnostmi, med katerimi je bila ena realizirana v zadetek (Trdan v 2. minuti). Kmalu so domačini izenačili (Šakušić) in v 15. minuti tudi že povedli (Mujićić). Extremovci se niso dali in z zelo kombinatorno in atraktivno igro navduševali gledalce in kmalu do konca polčasa preko dveh zadetkov Marka Miheliča zopet pridejo do vodstva. 2:3 je bil rezultat polčasa. V 30. minuti so domačini zopet izenačili, vendar pa so Extremovci že v naslednji minuti preko Uroša Arka zopet povedli. Do te minute tekme bi lahko ocenili, da je morda celo več znanja pokazala ekipa Fragmat Extrema, ki so tekmo tudi kar dobro kontrolirali. Od 33. minute dalje pa so Extremovci morda tudi zaradi kratke klopi izjemno popustili in dovolili, da so domačini na koncu prišli z izjemno razpoloženim Šakušićem do gladke zmage 8:4. Zadnjih 5 minut so Extremovci poskusili tudi z vratarjem v polju (Tesko), vendar pa streli na gol niso bili dovolj natančni.

Tekst in foto: Jože Zidar