DOMOV‎ > ‎Obvestila‎ > ‎

Janeš in Okič s polno paro za finale

objavljeno: 16. apr. 2011 22:58 avtor: Frenk Arko
Prvo srečanje polfinalnega dvoboja med Viktorbit eBlagajna in Fragmat Extremom se je končalo v prid Ribničanov z izidom 1-3, tako so Extremovci prespali v Rogaški Slatini. Tudi Dobovčani so z enakim izidom odpravili Casinojevce iz Divače. Sanje, želje in napovedi obeh so se uresničile. Danes v nedeljo ob 18.30 si torej že tretjič v zadnjih treh sezonah nasproti stojita Extrem in Dobovec, vendar za Extrem tokrat prvič v finalu. Zato pohitite in zasedite tiste sedeže na navijaškem avtobusu, ki so še prosti. Viktorbit v modri opravi je krenil iz sredine z najudarnejšo peterko, tudi Extrem se je postavil v bran prav tako v naj postavi. Že v 1. minuti je Kordiš poskusil kako mu stoji obuvalo, vendar vratar je bil na mestu. V 6. minuti sta Arko in Janeš z globinsko podajo kvalitetno izpeljala akcijo, kjer je Janeš ogrel vratarja Ljubljančanov. Že v naslednji minuti je moral razmigati svoje prste tudi Okič, ko sta si Hasanbegovič in Čirič asistirala. Priložnosti so se vrstile, Janeš je v 8. minuti slabo meril iz prostega udarca, takoj za tem so v kontro oddrveli še Ljubljančani kjer jim je v 3 na 2 zaključek z blokado preprečil Zakrajšek. V 11. in 12. minuti sta poskusila še Janeš, ki mu je vratar ubranil in Kordiš, ki pa je za las zgrešil pokončno letev. Viktorbit je v 14. minuti ponovno dobro izigral obrambne vrste Extrema, ki so bili presrečni, ko je usnje švignilo mimo okvirja. V 15. minuti je strateg Ribničanov vzel odmor in ponovno zadel terno, saj je že v 17. minuti borbeni Janež po podaji Kordiša, z polnim raztegom preusmeril in zadel za prvo vodstvo Extrema 0-1. Do konca prvega dela je poskusil še Kordiš, vendar rezultat je ostal nespremenjen. Prve tri minute nadaljevanja so pripadle Ljubljančanom, ki pa svojih priložnosti niso realizirali. Do 33. minute so si oboji bolj kot ne podajali žogo, takrat pa je se moral Okič ponovno izkazati ob dobro merjeni žogi Petroviča. V naslednjem poskusu v 34. minuti so Ljubljančani žogo izgubili, Kordiš in Janeš sta oddrvela v napad, kjer pa je slednji tudi zaključil in povišal na 0-2. V 36. minuti je Extremov napad kar trikrat poskusil, vendar brez spremembe na semaforju. Zdaj pa se j začelo, Viktorbitu ni preostalo nič drugega, kot na vse ali nič. Poskusili so Petrovič kar trikrat in Hasanbegovič po dvakrat, vendar tudi Okič »na glavo«. Med tem so Extremovci doknjižili še 5 prekršek in ker je bilo potrebno razmejiti silo z branjenjem se je v 40. minuti zgodil zadetek, ko je prostor za strel izkoristil Hasanbegovič in končno ugnal, 1-2. V zadnjih sekundah so poskusili še oboji, kjer pa so imeli več sreče Ribničani iz akcije Arka in Kordiša, ki je tudi zadel za končnih 1-3. Ribničani so tako v današnjem finalu, ki se igra ob 18.30. Pozdrav iz Rogaške.