Sezona 2008-2009‎ > ‎

Kratek povzetek sezone 2008-2009

Povzetek sezone 2008-2009

V sezoni 2008/09 je Športno društvo Extrem tekmovalo pod imenom EXTREM SODRAŽICA. Ime ekipe EXTREM SODRAŽICA se je pojavilo prav v vseh organiziranih tekmovanjih, ki jih je organizirala  Nogometna zveza Slovenije (vsa tekmovanja na državnem nivoju). Bili smo ena redkih ekip, ki je nastopila z vsemi mladinskimi selekcijami.

Opisi dosežkov v sezoni 2008-2009 za posamezno selekcijo:

U21

• Nastopanje na državnem prvenstvu U21 zahod (10 ekip), po odigranih 18 krogih smo osvojili končno 2 mesto.
  • Nastopili smo v polfinalu proti ekipi KMN Dobovec. V medsebojnem obračunu je v finale odpotoval KMN Dobovec (letošnji državni prvak), mi pa smo osvojili končno 3 mesto.

U19
  • Naša ekipa je osvojila pokal za končno drugo mesto.
  • Nastop na turnirju v Kamniku. Osvojitev prvega mesta (10.1.2009.).
  • Bili smo organizatorji končnice državnega prvenstva U19.

U17
  • Igranje na državnem prvenstvu U17 - skupina C ( 4 ekipe), po odigranih štirih turnirjih (prvenstvo je potekalo v turnirski obliki), je ekipa odigrala šest tekem in končala tekmovanje na drugem mestu v skupini (v polfinale se je uvrstila samo prvouvrščena ekipa vsake skupine).

U15
  • Odigrani prijateljski srečanji v Ribnici, proti ŠD Kompolje in Sodražici.
  • Igranje na državnem prvenstvu (v skupini B), kjer so nastopili še ekipi Svea Litija in ŠD Kompolje. Tekmovanje je bilo turnirsko. Odigrani so bili trije turnirji, kjer so bile organizatorji ekipe, ki so v tem tekmovanju nastopale. Prvi dve uvrščeni ekipi (KMN Extrem Sodražica in KMN Svea Litija ) sta se uvrstili v finalni del, ki je potekal v nedeljo 15.3.2009 v Ribnici. Osvojili smo končno 3 mesto.

U12
  • Nastopanje na državnem prvenstvu U12 ( tekmovali sta dve naši ekipi). Naša prva ekipa se je uvrstila na finalni del, ki je potekal 8.3.2009 v Tolminu. (nastopile so še ekipe KMN Puntar Tolmin, Kix Ajdovščina in Svea Litija). Državni naslov je odšel v Ajdovščino Kixom. Extrem je osvojil končno 4 mesto.

U8 in U10
  • Nastopanje na vse slovenski akciji z imenom »Rad igram nogomet«, ki poteka pod okriljem NZS. Turnir je potekal v Velikih Laščah. Na turnirju sta sodelovali dve ekipi Extrem U10 in pet ekip Extrem U8. Od tega se je eni ekipi Extrem U8 uspelo, kot prvo uvrščeni ekipi plasirati v drugo fazo tega tekmovanja, ki je potekalo (8.3.2009) v Ljubljani. Vsi udeleženci so dobili priznanja, ki jih podeljuje ŠD Media šport v sodelovanju z NZS.
  • Nastopanje na vse slovenski akciji, z imenom »Žogarija«, ki je letos potekala v Velikih Laščah.
  • Nastopanje na turnirju v Sodražici (14.6.2009).
  • Nastop ekipe U8 na finalnem delu »Žogarije«, ki je potekala na Ptuju.
  • Učencem smo organizirali turnirje in prijateljske tekme z vrstniki iz sosednjih občin, kjer so otroci lahko s pridom izkoriščali svoj prosti čas in nogometne vrline.